Trebate li informacije kome se obratiti za savjet ili pomoć ako vi ili netko vama blizak ima problem s ovisnošću? Obratite nam se radnim danom od 9 do 16h.
Resocijalizacija u najširem smislu podrazumijeva svaki oblik društvenog uključivanja i afirmacije kroz različite aktivnosti iz područja sporta, kulture, rada i drugih društvenih aktivnosti, te je logičan slijed psihosocijalne rehabilitacije u terapijskoj zajednici, penalnom sustavu i zdravstvenoj ustanovi.
Nacionalnom strategijom djelovanja na području ovisnosti za razdoblje do 2030. godine predviđa se niz mjera usmjerenih ponovnom uključivanju osoba liječenih zbog problema ovisnosti u društvenu zajednicu nakon uspješno završenog programa rehabilitacije.
Cilj provedbe programa i projekata u području resocijalizacije jest reintegracija osoba liječenih zbog problema ovisnosti u društvo i smanjenje recidivizma nakon završenog liječenja.
Prekvalifikaciju i doškolovanje te školovanje za završetak započetog srednjoškolskog obrazovanja.
2
Mjere aktivne politike zapošljavanja koje provodi Hrvatski zavod za zapošljavanje.
3
Zadružno poduzetništvo osoba liječenih zbog problema ovisnosti.
4
Ostale mjere za poticanje zapošljavanja koje najčešće provode udruge koje pružaju psihosocijalnu podršku i pomoć pri zapošljavanju osoba s problemom ovisnosti o drogama.
Kome je namijenjen?
1
Osobama koje se nalaze u programu tretmana.
2
Osobama koje su završile program tremana, rehabilitacije i odvikavanja od ovisnosti u terapijskim zajednicama, zatvorskoj ustanovi ili zdravstvenoj ustanovi.
3
Osobama koje su u izvanbolničkom tretmanu i duže vrijeme stabilno održavaju apstinenciju i pridržavaju se propisanog načina liječenja.
4
Osobama koje su završile program tretmana u nekoj od navedenih ustanova, ali još uvijek trebaju pomoć pri uključivanju u život zajednice, osobito u pogledu stanovanja, školovanja i zapošljavanja.